Son Haberler

CUMARTESİ ATÖLYELERİ BAŞVURU FORMU Bilim Kampı Duyurusu Dijital Eğitimde Fırsat Eşit(siz)liği Çalıştayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşı Ziyaret 2019 Yılı Bilim Kurulu Toplantısı İyi Uygulamalar Çalıştayı Tamamlandı Lefke Avrupa Üniversitesinde Okul Kurulması

 

TÜZYEKSAV (Türkiye Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Eğitim Kültür Sağlık Vakfı)  2019 Yılı Bilim Kurulu toplantısı Vakıf Mütevelli Heyet Başkanımız Erdal KİZİROĞLU ve Bilim Kurulu üyelerinin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirdi.

Toplantıda Vakfın ve TÜZYEKSAV Liderler Okullarının yaptığı çalışmalar ayrıntılarıyla masaya yatırıldı. Bilim Kurulu üyelerimiz tarafından ülkemizde eğitim sisteminin mevcut durumu ve öne çıkan tema ve kavramlar özelinde değerlendirmeler yapıldı. STEM Eğitimi, kavram öğrenme, edebiyat ve sanatın öne çıkarılması, öğrencilerin duygularının anlaşılmasının önemi, aile ve öğretmen eğitimi, eğitimde yaşanan dönüşüm süreci görüş belirtilen konu başlıkları arasında yer aldı.

Toplantıda ayrıca Vakfın 2019 ve 2020 yıllarında yapacağı çalışmalara ilişkin önemli kararlar alındı. Alınan kararlar arasında; okullarda STEM Eğitimi alanında yapılan çalışmalarda Sanat ve Özellikle Edebiyat eğitimine verilen ağırlığın artırılması, Vakıf tarafından bilimsel çalışmalara verilen desteğin artırılması, eğitim sürecinde öğrencilerin mutluluğunu artırmak için tüm paydaşlar tarafından öğrencilerin duygularını anlamaya yönelik çalışmalara özel önem verilmesi ve 2020 yılı Mayıs ayı içerisinde Üstün Yeteneklilerin Eğitiminde İyi Uygulamalar Başlıklı bir Zirve gerçekleştirilmesi kararları öne çıktı.

Üstün Yeteneklilerin Eğitiminde İyi Uygulamalar Zirvesine alanda çalışan bilim insanları, araştırmacılar, dernekler, vakıflar ve BİLSEM Öğretmenleri ve Yöneticiler davet edilecek. Çocukların katılacağı oturum ve atölyelerle desteklenecek zirvenin yoğun bir katılımla 2020 Yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.